Zlatý orel – Gold Eagle

Nejznámější zlatou mincí světa je American Gold Eagle, americká zlatý orel. Tuto minci razí vláda USA od roku1986, zlatá mince má obsah ryzího zlata přesně jednu trojskou unci (31,1 gramu). Ryzost mince je 22 karátů, čili obsah zlata v minci je 91% (zbytek jsou takzvané legovací kovy, měď a stříbro, které zlepšují otěruvzdornost mince).

Proto má mince celkově větší hmotnost,než je 1 unce. Je to právě proto, že v minci je kromě jedné unce ryzího zlata obsažen také přídavek legovacích kovů.

Zlatá mince American Gold Eagle má statut legálního platidla, na minci je vyražena nominální hodnota 50 dolarů. Samozřejmě že určující pro aktuální cenu je obsah zlata, respektive cena zlata dnes. Proto se mince prodává za mnohonásobek vyražené hodnoty. Jde o zlatou investiční minci, která je vhodná pro uchování hodnoty.

Tyto mince se také falšují, proto není vhodné kupovat je v internetových aukcích . Je rozumnější zakoupit je u renomovaného obchodníka s drahými kovy, kde je jistota původu a garance kvality zlaté mince American Gold Eagle.

Desing idea: Augustus Saint-Gaudens‘ (lícní strana s Liberty), Miley Busiek (rub s orlicí).

Reklamy

2 comments on “Zlatý orel – Gold Eagle

  1. […] se poptávka letos vzorostla na dvojnásobek objednávek z minulého roku. Dubnové prodeje mincí American Eagle jsou trojnásobné oproti […]

  2. […] poklesu ceny zlata je americká mincovna bez malých zlatých mincí Gold Eagle. Také standardní mince Gold Eagle v provedení 1 unce se prodávaly v trojnásobném objemu […]

Zlaté mince - komentáře

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s